Portal TurystycznyCiepłe kraje

Kiedy zima daje się nam mocno we znaki, możemy udać się na wycieczkę do ciepłych krajów. Są to zazwyczaj liczne wyspy, rozsiane w strefie równikowej, gdzie przez cały rok panują upalne temperatury. Nawet ilość stopni w porze zimowej równa się naszej późnej wiośnie, lub wczesnemu latu. Nie można jednak zapomnieć, że jest to także klimat obfitujący w wilgoć, co powoduje częste, ale przyjemne dla ciała i orzeźwiające deszcze. Ciepłe kraje, to wydatek jednorazowy, na który nie każdy może sobie pozwolić. Czasami uda się trafić na atrakcyjną ofertę, jednak zazwyczaj jest tak, że w podobne miejsca wyjeżdżają tylko ludzie bogaci i wpływowi. Do ciepłych krajów lata się zazwyczaj zimą, chociaż są i tacy, którzy decydują się na taką podróż latem. W sumie nie ma się co dziwić, ponieważ letnia pora roku u nas jest o wiele zimniejsza, niż w tamtym klimacie. Nie sposób także pominąć faktu dostępu do dość ciepłego morza. Nie będziemy mieli żadnych problemów z zanurkowaniem, czy zamoczeniem całego ciała. Z pewnością odbierzemy to, jako niebywałą przyjemność.

Pozostałe

O czym pamiętać

Wyjeżdżając gdziekolwiek, w góry, nad morze czy nad jezioro, warto trzymać się kilku zasad, dzięki którym nasz pobyt z pewnością będzie udany. Przede wszystkim ważną kwestią jest kwestia noclegu, o który warto zadbać już przed wyjazdem. Zdarza się, że te najlepsze miejsca noclegowe są rezerwowane nawet pół rok...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010