Portal TurystycznyCiepłe kraje

Coraz więcej ludzi decyduje się na spędzenie wakacji w ciepłych krajach. Jest to spowodowane przede wszystkim powszechnością ofert, a także coraz niższymi cenami. Jeżeli ktoś ma przymusowy urlop, którego nie wykorzystał latem, a który pracodawca nakazuje wziąć zimą, można udać się na naprawdę niezapomnianą przygodę. Miejsca takie są położone w strefie równikowej, lub międzyzwrotnikowej południowej. To tam, kiedy u nas jest zima, panuje środek lata. Dlatego właśnie coraz więcej ludzi decyduje się wypoczywać w tych krajach. Przyciąga ich nie tylko cena, ale także słońce i ciepłe wody. To pierwsze pozwala nam na upragnioną opaleniznę, której w naszym kraju nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać. Woda natomiast to idealna ochłoda oraz rozluźniająca rozrywka. Najbardziej popularnym środkiem transportu, który zawozi turystów w podobne miejsce jest oczywiście samolot. Wbrew różnorodnym pogłoską i sianym teorią spiskowym, wielu ludzi nie boi się podróżowania tym środkiem lokomocji, który jest coraz tańszy, a także wygodny i ogólnie dostępny.

Pozostałe

Nad morzem

Jak pokazują najnowsze badania, większość współczesnych turystów decyduje się na spędzenie urlopu w morskich kurortach. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że współczesny człowiek potrzebuje przede wszystkim odpoczynku. Zwyczajne lenistwo nie pozwala mu na spędzanie czasu na górskich wędrówkach, czy jeździe na rowe...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010