Portal TurystycznyFrancja

Francja to dosyć duży kraj. Zamieszkiwany jest przez ponad 64 miliony mieszkańców. Duża część ludności zamieszkuje Paryż – stolicę kraju. To właśnie Paryż jest obiektem marzeń wielu Europejczyków i nie tylko. Często do stolicy przybywają Amerykanie czy inni lidzie z odległych krain. Francja jest bardzo piękna. Możemy podziwiać naprawdę ciekawe rzeczy, takie, jakich w Polsce nie spotkamy. Wiele Polaków chętnie wyjeżdża do Francji nie tylko na wakacje, ale także do pracy. Pewnym utrudnieniem jest nauka języka. Francuski nie jest łatwy. Czasami trudno jest odróżnić wyraz od wyrazu. Z czasem jednak, gdy obsłuchamy się tego języka jest coraz łatwiej. Jeżeli tylko chcemy nauka podstawowych słów i zwrotów zajmuje nam naprawdę kilka dni. A warto uczyć się języków obcych, zwłaszcza takich, które przydadzą nam się w życiu. A francuski może nam się przydać jeśli planujemy podróż do Francji. Kraj ten jest oddalony ponad tysiąc kilometrów od Polski. Nie jest to aż tak wiele. Możemy więc zaplanować wyprawę i jechać w siną dal. Czasami każdy punkt zwiedzania mamy dokładnie zaplanowany, czasami jedziemy w ciemno, nic nie planując.

Pozostałe

Daleka podróż

Czasami wielkim wyzwaniem dla nas jest zorganizowanie dalekiej podróży. Bywa, że oszczędzamy latami, by w taką podróż się udać. Jednak zorganizowanie takiej wyprawy wcale nie jest łatwe. No chyba, że korzystamy z usług biura turystycznego, które załatwi za nas wszelakie formalności. A czasami takich formalności jest...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010