Portal TurystycznyGrecja

Grecja to niewielki kraj. Zajmuje zaledwie 130 tysięcy kilometrów kwadratowych. Analizując te właśnie dane dochodzimy, ze znajduje się ona w okolicy 100 miejsca państw pod względem powierzchni. Grecję zamieszkuje 11 milionów mieszkańców. Jest więc to kraj około 3 razy mniejszy niż Polska. Nie przeszkadza to jednak turystom, by odwiedzać go, by podziwiać, zwiedzać, by rozkoszować się niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Niegdyś wycieczki do Grecji były bardzo modne. Były wręcz obowiązkiem gwiazd, elity kraju. Modne jest jeżdżenie niekoniecznie w głąb kraju lecz na wyspy. A jest ich naprawdę wiele – bo ponad trzy tysiące. Niektóre z nich są duże, inne wręcz malutkie, niezamieszkane. Czasami podczas wakacji zwiedzamy kilka takich wysp, czasami cały urlop spędzamy na jednej. Takie wakacje to naprawdę trafiony urlop. A urlop mamy tylko jeden raz w roku. Chcemy więc, by był on udany, chcemy, byśmy wspominali go przez długie lata. Grecja jest wspaniałym miejscem na odpoczynek. Czasami wracamy tam kilkukrotnie, za każdym razem w inne miejsce.

Pozostałe

Wycieczka we dwoje

Często podróżujemy. Gdy tylko mamy wolny weekend wsiadamy w samochód i wyjeżdżamy. Czasami jedziemy za granicę, czasami wolny czas spędzamy w kraju. Bywa, że jedziemy z całą rodziną. Najprzyjemniejsze są jednak wycieczki tylko we dwoje, z osobą bliską naszemu sercu. Czasami na takie wycieczki możemy pozwolić sobie ...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010