Portal TurystycznyKlify

Niezwykłym dziełem natury, które chętnie podziwiają współcześni turyści są klify. Na samym początku warto wyjaśnić, czym one są i jaki był mechanizm ich powstania. Na samym początku wybrzeże morskie mogłobyś gładką powierzchnią, którą stopniowo wymywała woda. W obecnych czasach mamy do czynienia z małymi klifami, gdzie działalność morza nie jest taka duża oraz wybrzeżami wysokimi, gdzie woda jest bardziej wzburzona, a fale przybierają działanie niszczycielskie. Te pierwsze możemy spotkać także w naszym kraju. Delikatne wniesienia sprawiają, że woda nie dopłynie do domów i nie zaleje budynków mieszkalnych. Nie jest to jednak działanie człowieka. Matka natura doskonale zaplanowała takie wzniesienia, aby mogły chronić ludzi. Niestety, klify mają to do siebie, że przemieszczają się kilka centymetrów rocznie w głąb lądu. Mogliśmy to obserwować w Trzęsaczu koło Rewala, gdzie prze kilkuset laty, zwaliła się tylna ściana zabytkowego kościoła. Wielkie klify możemy podziwiać także w Irlandii. Jest to chyba najbardziej popularne zjawisko natury oraz miejsce częstego napływu turystów.

Pozostałe

Podróże międzykontynentalne

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo trudno było sobie wyobrazić szybką podróż do Ameryki, czy Afryki. Jeżeli chodzi o ten pierwszy kontynent, podróż przez sam ocean trwała zazwyczaj dziesięć, lub dwanaście dni i nigdy nie było wiadomo, czy na pewno skończy się w tym czasie. Nie można także zapomnieć, że kiedyś ...

 Zobacz najciekawsze miejsca spa w górach Wypoczynek w SPA to podstawa | Gdzie urządzisz swoje wesele? Zobacz sale na wesele śląskie Tylko aktualne oferty!

Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010