Portal TurystycznyKraje Afryki

Lubimy podróżować, chcemy podróżować. Są osoby, które boja się dalekich wyjazdów, nie lubią tego. Są jednak i tacy, którzy pojechaliby nawet na koniec świata, by tylko zobaczyć coś nowego, by zwiedzić rzeczy, których nie widziało zbyt wiele osób. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się wyjazdy do krajów Afryki. Zwiedzają je nie tylko osoby młode, pełne energii, ale także osoby w wieku dojrzałym. Wyjazd taki nie koniecznie musi być aktywny, nie zawsze musi męczyć. Możemy po prostu leżeć na leżakach przy basenie hotelowym i opalać się. Takie kraje Afryki chętnie odwiedzane to przede wszystkim Tunezja, Egipt, Maroko czy Algieria. To my decydujemy, który kraj wybrać. A nie wszystkie kraje afrykańskie są bezpieczne. Czasami jednak podejmujemy to ryzyko. Chęć przygody jest bardzo silna. W Europie nie ma takich specyficznych miejsc, nie ma pustyń. Dlatego też warto zwiedzić Afrykę. Nie zawsze związane jest to z wielkimi kosztami. Wiele biur podróży organizuje takie wyprawy naprawdę w przystępnych cenach.

Pozostałe

Przepiękne polskie Bieszczady

Jedni jadą nad morze, inni decydują się na wyjazd w góry. W Polsce obok Tatr oraz Karkonoszy mamy jednak także inne góry, które jednak należy zaliczyć do mniej odwiedzanych. Są to jednak przepiękne szczyty, wciąż pozostające po części dzikie oraz nie odkryte. Mowa o Bieszczadach, należących do Beskidów Wschodnich...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010