Portal TurystycznyKurorty nadmorskie

Niektórym z nas wakacje kojarzą się wyłącznie z morzem. Nie wyobrażamy sobie roku, w którym nie pojechalibyśmy właśnie do miejscowości położonej nad morzem czy oceanem. Czasami nieważna jest pora roku. Chociaż niewątpliwie takie miejscowości mają największy urok właśnie latem. Wtedy żyją. W kurorcie jest wielu turystów, świeci słońce, opalamy się. Ale są i tacy, którzy kochają morze lecz nie lubią tłumów. Takie osoby nad morze chętnie przyjeżdżają jesienią czy zimą. Zawsze znajdzie się coś ciekawego do zrobienia. Nie można co prawda opalać się w pięknym słońcu, ani kąpać w słonej morskiej wodzie, ale można zwiedzać, spacerować, oglądać, fotografować. Czasami w takiej ciszy odpoczywamy najbardziej. Są ludzie, którzy urlop biorą właśnie jesienią. Każdy kraj, który ma morze ma także znane kurorty nadmorskie. Z marszu można więc wymienić niewielkie miasteczka, które są znane w różnych zakątkach świata. Jest to chociażby San Tropez, Monte Carlo czy Sopot. Takie kurorty są naprawdę piękne. Można spotkać w nich wiele znanych ludzi.

Pozostałe

Podróże międzykontynentalne

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo trudno było sobie wyobrazić szybką podróż do Ameryki, czy Afryki. Jeżeli chodzi o ten pierwszy kontynent, podróż przez sam ocean trwała zazwyczaj dziesięć, lub dwanaście dni i nigdy nie było wiadomo, czy na pewno skończy się w tym czasie. Nie można także zapomnieć, że kiedyś ...

 Wynajmij samochód w Warszawie w wypożyczalni samochodów Warszawa bez kaucji w dobrej cenie | Zobacz gdzie spędzić cudowne boże narodzenie w górach Tylko najciekawsze oferty z całej Polski!

Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010