Portal TurystycznyNad morzem

Jak pokazują najnowsze badania, większość współczesnych turystów decyduje się na spędzenie urlopu w morskich kurortach. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że współczesny człowiek potrzebuje przede wszystkim odpoczynku. Zwyczajne lenistwo nie pozwala mu na spędzanie czasu na górskich wędrówkach, czy jeździe na rowerze. Z drugiej strony, nie ma się co dziwić, ponieważ dzisiejszy świat jest bardzo męczący, a tempo życia – dość szybkie. Nie ma co ukrywać, że pobyt nad morzem nie wiąże się z ambitnymi zajęciami. Podstawową rozrywką jest oddawanie się promieniom słonecznym, podczas leżenie na plaży oraz korzystanie z ochładzającej wody, która jest prawdziwym wybawieniem dla spieczonego ciała. Są jednak tacy, którzy nie potrafią nad morzem siedzieć bezczynnie. Należą do takich osób wszyscy Ci, którzy zabierają do kurortów wypoczynkowych rowery i odbywają nimi liczne podróże. Są także i tacy, którzy decydują się na zwiedzania. W naszym kraju, na wybrzeżu można znaleźć wiele ciekawych miejsc, takich jak: zamki, kościoły, czy bardzo popularne latarnie morskie.

Pozostałe

Podróże międzykontynentalne

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo trudno było sobie wyobrazić szybką podróż do Ameryki, czy Afryki. Jeżeli chodzi o ten pierwszy kontynent, podróż przez sam ocean trwała zazwyczaj dziesięć, lub dwanaście dni i nigdy nie było wiadomo, czy na pewno skończy się w tym czasie. Nie można także zapomnieć, że kiedyś ...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010