Portal TurystycznyPochmurna wyspa

Jeszcze nie tak dawno słyszało się o powszechnych podróżach Polaków na Wyspy Brytyjskie. Taka migracja była spowodowana głównie chęcią zarobienia pieniędzy, ponieważ tamtejszy rynek jest bardzo rozwinięty, a ofert pracy dodatkowej nie brakuje. Rekreacja i odpoczynek były drugorzędnym celem takich wycieczek. Trudno by nie skorzystać z takiej okazji, jaką jest praca w Wielkiej Brytanii, którą można połączyć ze zwiedzaniem malowniczych zakątków. Dzisiaj jest już trochę inaczej. Polska gospodarka poprawiała się, a większość naszych rodaków wyjeżdża do Anglii w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych. Kraj ten słynie przede wszystkim z nietuzinkowej pogody. Wielu ludzi, którzy ubrali się w krótkie rękawki i szorty, byli bardzo zaskoczeni, kiedy wylądowali na lotnisku w ulewie i przy niemiłosiernym deszczu. Ta pochmurna wyspa ma jednak wiele walorów krajobrazowych. Przede wszystkim można podziwiać morze, lub ocean, gdzie zawsze panuje świeże, zdrowe powietrze. Nie bez znaczenia są także wspaniałe, nizinne widoki oraz delikatne, górzyste wzgórza.

Pozostałe

Safari

Bardzo pomysłową formą uprawiania turystyki jest wyjazd na safari. Rozróżniamy dwa rodzaje takiego przedsięwzięcia. Jedno z nich, to wizyta w naturalnym środowisku dzikich zwierząt. Bardzo często słyszy się o organizowaniu podróży do Afryki, gdzie samochodem przemierza się dużą część kontynentu i podziwia niezwy...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010