Portal TurystycznyPodbiegunowe opowieści

Coraz więcej znajduje się śmiałków, którzy chcą odwiedzić któryś z biegunów. Nie da się ukryć, że większość z nich, to zapaleni turyści, którzy swoim zainteresowaniom poświęcają całe życie i wydają na nie wszystkie zarobione pieniądze. Są jednak specjalne firmy, które pozwalają niektórym turystą na biegunowe wyprawy. Ma to zazwyczaj miejsce w grupie naukowej, która wyrusza na lodowatą krainę, aby przeprowadzić sezonowe badania, lub prace odkrywkowe. Nie możemy zapomnieć, że grupa taka potrzebuje pomocy fizycznej, a także pewnego rodzaju wsparcia finansowego. To właśnie między innymi dlatego, osoba bogata, może wybrać się na wymarzoną podróż, a przy okazje wesprzeć pomocą naukowców. Wyprawa na biegun, to bardzo duże wyzwanie. Kraina ta jest pokryta w prawie stu procentach lodem oraz nieustannie zalegającym śniegiem. Jak się okazuje, może to być bardzo niebezpieczne, ponieważ nie widać takich tworów, jak: jaskinie, groty, czy szczeliny skalne. Jeżeli wybierze się tam osoba niedoświadczona, lub nierozsądna, taka podróż może się bardzo źle skończyć.

Pozostałe

Ciepłe kraje

Coraz więcej ludzi decyduje się na spędzenie wakacji w ciepłych krajach. Jest to spowodowane przede wszystkim powszechnością ofert, a także coraz niższymi cenami. Jeżeli ktoś ma przymusowy urlop, którego nie wykorzystał latem, a który pracodawca nakazuje wziąć zimą, można udać się na naprawdę niezapomnianą przy...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010