Portal TurystycznyPodróże samochodem

Bardzo dużo ludzi decyduje się na uprawianie turystyki za pomocą własnego samochodu osobowego. Zazwyczaj jest tak, że ma na to wpływ przede wszystkim chęć poczucia wygody oraz bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie ma niewątpliwie wiele zalet, ale posiada także wady, które można ze spokojem wymienić. Przede wszystkim chodzi o ilość kierowców. Jednemu z nich trudno będzie przejechać kilka tysięcy kilometrów, aby dotrzeć do zamówionego i upragnionego hotelu. Istotne jest zatem to, aby podróże samochodem planować na niedalekie odległości, chyba że mamy do dyspozycji większą ilość osób, które posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie można także zapomnieć o tym, że podróżowanie samochodem wiąże się z jego zużyciem. Długa podróż może wyczerpać nasz pojazd i sprawić, że korzystanie z niego nie będzie już taką przyjemnością. Czas na pozytywne strony. Jedną z nich są koszty. Jeżeli w pojeździe wszystkie miejsca są zajęte, wyjazd okazuje się tańszy, ponieważ płaci się za cały samochód, a nie za każdego pasażera osobno. Jednym z plusów jest także wygodniejsze poruszanie się po drogach oraz komfort związany z przewozem bagażu.

Pozostałe

O czym pamiętać

Wyjeżdżając gdziekolwiek, w góry, nad morze czy nad jezioro, warto trzymać się kilku zasad, dzięki którym nasz pobyt z pewnością będzie udany. Przede wszystkim ważną kwestią jest kwestia noclegu, o który warto zadbać już przed wyjazdem. Zdarza się, że te najlepsze miejsca noclegowe są rezerwowane nawet pół rok...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010