Portal TurystycznyPola namiotowe

Coraz więcej ludzi decyduje się na nocleg pod namiotem. Okazuje się to świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie lubią spędzać czasu w pomieszczeniu, a upajają się widokami, spacerami i słoneczną pogodą. Coraz więcej takich ludzi, ponieważ nie po to jadą na wakacje, aby spędzać cały czas w pomieszczeniu. Pola namiotowe, to specjalnie wyrównany i odpowiednio przygotowany teren, na którym bez problemów można rozbić namiot. Nie można także zapomnieć o tym, że współczesne pola namiotowe są terenem odpowiednio zalesionym, z dużym udziałem wszelkiego rodzaju roślin zielonych, dlatego bardzo przyjemnie i miło spędza się tutaj czas. Wielu jednak ludzi nie jest pewnych, co do noclegu w takich miejscach. Obawiają się przede wszystkim warunków sanitarnych. Jak się jednak okazuje, nie ma czego się bać. Co drugie pole namiotowe posiada specjalnie wybudowane pomieszczenia, w których znajduje się prąd, bieżąca woda oraz prysznice i umywalki. To wszystko sprawia, że nocleg pod namiotem staje się coraz bardziej komfortowy.

Pozostałe

Śladem wspaniałej architektury

Każda podróż musi mieć swój cel. Jednym z nich jest z pewnością zwiedzanie licznych zabytków sztuki architektonicznej. W tym celu trzeba odwiedzić kraje Europy Zachodniej. Nie można przecież zapomnieć, że to ona jest kolebką cywilizacji. Jeszcze przed siedemnastym wiekiem nie znano nawet innych kontynentów, a Europa ...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010