Portal TurystycznyPrzewodnik wycieczki

Kiedy mamy do czynienia ze zorganizowaną formą wypoczynku, która nastawiona jest przede wszystkim na zwiedzanie, musimy liczyć się z koniecznością zatrudnienia wykwalifikowanego przewodnika. Jego zadania są bardzo rozległe. Przede wszystkim odpowiada on za całą grupę i pełni rolę nadzorczą. Ma to jednak miejsce tylko wtedy, kiedy wycieczka nie posiada odpowiedniego pilota. Niektóre biura podróży nie inwestują bowiem w taką osobę, ponieważ wydaje się ona zbędna przy obecności przewodnika. Osoba, która oprowadza nas po danym terytorium, powinna znać przede wszystkim jego historię. Musi rozpoznawać podstawowe zabytki i umieć określić ich stan i styl, w jakim powstały. Nierzadko opowie także ciekawą historię związaną z tym miejscem, lub zapewni obejrzenie ciekawych, nie zawsze dostępnych zakątków. Przewodnik musi umieć porozumiewać się z ludźmi. Nie powinien używać naukowego języka, pełnego mądrych słów, których nie zawsze można zrozumieć. Nie może być także monotonny, lub zbyt cichy. Wszystko to wpływa na samopoczucie i komfort podróżnych.

Pozostałe

Bezpieczne podróżowanie

Jeśli jednym z twoich ulubionych zajęć jest podróżowanie i poznawanie nowych krajów, musisz pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Podróżowanie, zwłaszcza do zagranicznych krajów, wiąże się z wieloma zagrożeniami, trzeba więc...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010