Portal TurystycznySafari

Bardzo pomysłową formą uprawiania turystyki jest wyjazd na safari. Rozróżniamy dwa rodzaje takiego przedsięwzięcia. Jedno z nich, to wizyta w naturalnym środowisku dzikich zwierząt. Bardzo często słyszy się o organizowaniu podróży do Afryki, gdzie samochodem przemierza się dużą część kontynentu i podziwia niezwykłe zwierzęta. Taka podróż nie okazuje się być dużym wyzwaniem. Jeżeli przebywa się z wykwalifikowanym, tubylczym przewodnikiem, nie ma zbyt dużego zagrożenie życia i zdrowia. Safari, to także miejsce, gdzie można napawać się naturalną przyrodą, niezniszczoną przez działanie człowieka i zanieczyszczenia komunalne. Prawdziwą frajdą jest jednak zobaczenie żywego słonia, żyrafy, czy lwa, których nie oddziela od nas żadna klatka, czy inne zabezpieczenie. Nie trzeba jednak jechać aż tak daleko, ponieważ od jakiegoś czasu organizowane są specjalne ogrody zoologiczne, stylizowane na środowisko afrykańskie. Tam także zwierzęta biegają po wielkim, ogrodzonym terytorium i można je śmiało podziwiać z okien samochodu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla turystów, którzy boją się aż tak dalekiej wycieczki.

Pozostałe

Plusy podróżowania samolotem

Najbardziej nowoczesnym sposobem przemieszczania się na dalekie odległości jest niewątpliwie samolot. Takie maszyny latające mają to do siebie, że rozwijają ogromne prędkości, dzięki czemu pokonanie kilku tysięcy kilometrów jest kwestią dwóch, lub trzech godzina. Wpływa to zdecydowanie na nasz czas, cierpliwość, a...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010