Portal TurystycznyTurystyka aktywna

Coraz więcej współczesnych turystów decyduje się na aktywny wypoczynek. Polega to na wszelkiego rodzaju czynnościach, które łączą w sobie sport i odpoczynek. Jak nie trudno się domyślić, taka forma rozrywki jest uzależniona od naszego charakteru oraz tego, co najbardziej lubimy robić. Jedni będą preferowali dalekie wycieczki rowerowe, w celu obejrzenia wspaniałych, miejskich budowli, a jeszcze inni jazdę na nartach. Jedno jest pewne: aktywny wypoczynek, to czynność, która musi łączyć ze sobą sport i wypoczynek. Nietrudno wcale o takie połączenie, ponieważ współczesny człowiek coraz częściej jest wysportowany i uprawia amatorsko jakieś dyscypliny. Warto także zauważyć, że turystyka aktywna jest o wiele bardziej przyjemniejsza, kiedy odbywa się na powietrzu, na łonie natury. Mniejszą korzyścią jest wycieczka na basen, czy do kręgielni, ponieważ nie ma to dużych korzyści dla naszego układu oddechowego, czy krążenia. Sport i świeże powietrze, to niewątpliwie doskonały sposób na turystykę, zdrowie oraz spędzenie wolnego czasu.

Pozostałe

Rodzinne wakacje

Wielu z nas lubi wyjeżdżać wspólnie całą rodziną na wakacyjny wypoczynek. Decydując się jednak na taki wyjazd, musimy pamiętać, aby uwzględnić potrzeby każdego z nas. Jeśli zatem wyjeżdżamy razem z małymi dziećmi, dobrze jest znaleźć miejsce, w którym będą także miejsca zabaw dla naszych pociech. Obecnie na...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010