Portal TurystycznyTurystyka górska

Turystykę możemy podzielić na wiele kategorii. Dzieje się to ze względu na różnorodne przeznaczenie, ale także na miejsce, gdzie jest ona uprawiana. Jedną z takich kategorii jest z pewnością turystyka górska. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyjazdy rekreacyjne, które odbywa bardzo wielu turystów. Wyjeżdżają oni do jakiś górskich miejscowości i znanych kurortów wypoczynkowych, aby tam wędrować po szlakach w poszukiwaniu przygód i ciekawych widoków. Zdarza się jednak tak, że turyści górscy stawiają na bardziej wyrafinowane formy. Jest to przede wszystkim wspinaczka. Wymienione rzemiosło jest niewątpliwie bardzo trudne i wiąże się przede wszystkim ze sporymi wydatkami na sprzęt. Nie wystarczy przecież zakupić tanich linek, czy niedokładnych mocowań, ponieważ może się to źle skończyć dla naszego zdrowia i życia. Turystyka górska, to także specjalne spływy, w trakcie których na kajakach przemierza się dalekie odległości, a człowiek oddaje się walce z niepohamowanym, wodnym żywiołem. Nie ma co ukrywać, że jest to rozrywka tylko dla zapalonych turystów.

Pozostałe

Pustynie

Wśród turystów znajdą się śmiałkowie, którzy z chęcią odwiedzą tereny pustynne. Są to miejsca, które nie widziały wody od wielu miesięcy, a nawet lat. Jeżeli pojawiają się deszcze, trwają one niezwykle krótko, a całość wilgoci jest pochłaniana przez resztki roślinności i tak zwane oazy. Podróż na pustyni...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010