Portal TurystycznyTurystyka górska

Wśród wielu rodzajów turystyki możemy na pewno wymienić górską. Jak łatwo się domyślić, mamy z nią do czynienia na wyżynach naszego kraju, gdzie pełno jest spacerowych terenów oraz miejsca do wypoczynku. Nie możemy zapomnieć, że Polska słynie z oryginalnych wniesień oraz nietypowym gór, których nie można zobaczyć gdzie indziej. Coraz więcej zagranicznych i polskich wędrowców decyduje się na pobyt w naszych górach, gdzie znajdą na pewno coś dla siebie. Pierwszym plusem takich wakacji jest czyste powietrze i całkiem zadbane szlaki turystyczne. Nie można zapomnieć o specjalnych ustawach i przepisach prawnych, które regulują poruszanie się po terenach puszczy i lasów, dzięki czemu nasze góry są zadbane i mogą cieszyć wzrok turystów. Turystyka górska jest przede wszystkim bardzo oryginalna. Nie można zapomnieć o niecodziennych widokach, nowoczesności, łączącej się z naturalnym krajobrazem oraz widokiem normalnie niespotykanych zwierząt i roślin. To wszystko sprawia, że chętnie odwiedzamy góry i zostajemy w nich kilka dni, aby odpocząć i nabrać sił do dalszej pracy i spełniania różnych obowiązków.

Pozostałe

W sercu Afryki

Kiedy przychodzi w naszym kraju zima, czujemy się przede wszystkim bardzo nieswojo. Lubimy zazwyczaj, kiedy jest ciepło. Nie musimy wtedy zakładać ciepłych kurtek, bluz, polarów oraz innych ubrań, chroniących nas przed zimnem. Doskonałym rozwiązaniem na zimowy urlop może być wyjazd do Afryki. Obecnie branża turystyczna...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010