Portal TurystycznyTurystyka rekreacyjna

Powodów do uprawiania turystyki jest bardzo dużo. Jednym z nich, na pewno tym najważniejszym, jest rekreacja i odpoczynek. Współczesny człowiek pracuje około 40 godzin w tygodniu. Zazwyczaj jest tak, że liczba dni przepracowanych jest nieadekwatna do urlopu, który każdy pracownik otrzymuje co jakiś czas. Stresujący tryb życia, praca po godzinach oraz ciągła pogoń za czasem i pieniędzmi sprawia, że jesteśmy bardziej zmęczeni życiem, niż kiedyś. Dlatego właśnie musimy więcej odpoczywać. Wielu ludzi jest tego świadomych, dlatego coraz częściej wyjeżdżają na różnorodne wczasy, czy wycieczki. Turystyka rekreacyjna nie musi być wcale dużym wydatkiem. Wystarczy zaopatrzyć się w porządny rower i zorganizować jakąś wycieczkę po okolicznych lasach, czy malowniczych miejscowościach. Rekreacja, to przyjemność, z której możemy korzystać dosłownie wszędzie: nad jeziorem, na łące, w lesie, czy w parku. Jeżeli kogoś stać, może co weekend wyjeżdżać na droższe wycieczki krajoznawcze, czy objazdowe. Są jednak tacy, którym takie eskapady nie dają poczucia zasłużonego odpoczynku.

Pozostałe

Turystyka górska

Wśród wielu rodzajów turystyki możemy na pewno wymienić górską. Jak łatwo się domyślić, mamy z nią do czynienia na wyżynach naszego kraju, gdzie pełno jest spacerowych terenów oraz miejsca do wypoczynku. Nie możemy zapomnieć, że Polska słynie z oryginalnych wniesień oraz nietypowym gór, których nie można zoba...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010