Portal TurystycznyTurystyka religijna

Nie da się ukryć, że branża turystyczna czerpie ogromne dochody z podróży do miejsc sakralnych. Można to doskonale obserwować na przykładzie innych religii. Muzułmanie muszą co najmniej raz w życiu odbyć pielgrzymkę do Mekki, lub innego miejsca świętego. Trudno uwierzyć w to, że całą daleką drogę pokonują pieszo. Byłoby to co najmniej niemożliwe, szczególnie dla tych wyznawców religii, którzy mieszkają daleko od stolicy. Turystyka religijna zawsze była dobrze rozwinięta, ponieważ człowiek czuje silną potrzebę duchową, aby co jakiś czas odwiedzić takie miejsca. Czyhają na to wielkie przedsiębiorstwa transportowe oraz mali przewoźnicy, którzy przedstawiają specjalne, atrakcyjne oferty. Nie można także zapomnieć o wszystkich przewodnikach i pilotach, którzy chętnie oprowadzą nas po takim miejscu. Dla osób niewierzących, obiekty sakralne są doskonałą formą architektoniczną, przepełnioną zabytkami oraz nietuzinkowymi ozdobami. W wielu z nich jest tak, że istnieje możliwość podziwiania podziemnych skarbów oraz miejsc, które są charakterystyczne i wyjątkowe dla danego miasta.

Pozostałe

W sercu Afryki

Kiedy przychodzi w naszym kraju zima, czujemy się przede wszystkim bardzo nieswojo. Lubimy zazwyczaj, kiedy jest ciepło. Nie musimy wtedy zakładać ciepłych kurtek, bluz, polarów oraz innych ubrań, chroniących nas przed zimnem. Doskonałym rozwiązaniem na zimowy urlop może być wyjazd do Afryki. Obecnie branża turystyczna...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010