Portal TurystycznyWędrówki ludności

Turystyka to pojęcie geograficzne, które określa migrację człowieka. Aby można ją było nazwać turystyką, musi ona mieć określony cel – wypoczynek. Nie powinno nazywać się tym terminem wędrówek za pracą, czy edukacją. W turystyce najważniejsze jest to, aby zwiedzać, odwiedzać dalekie kraje, a przy tym wypocząć i wrócić zadowolonym do domu. To wszystko pozwala na podjęcie następnych, życiowych wyzwań, pracy oraz edukacji. Turystyka, to przede wszystkim wędrówki ludności. Jak doskonale wiemy, mogą one odbywać się na różnej płaszczyźnie. Jednemu człowiekowi wystarczy wycieczka rowerowa do pobliskiej miejscowości, lub zwiedzanie niedalekiej puszczy podczas zbierania grzybów. Ktoś inny musi wyjechać do ciepłych krajów, lub znanych kurortów wypoczynkowych i dopiero takie przedsięwzięcie może nazwać turystyką. Nie można także zapomnieć o wszystkich osobach, które zostają w domu. Mogą oni korzystać z dobrodziejstw podróży, wycieczek oraz przygód za pomocą nowoczesnych metod multimedialnych. Dostępne są różnego rodzaju filmy, programy internetowe oraz specjalne, bogato ilustrowane przewodniki.

Pozostałe

Turystyka górska

Turystykę możemy podzielić na wiele kategorii. Dzieje się to ze względu na różnorodne przeznaczenie, ale także na miejsce, gdzie jest ona uprawiana. Jedną z takich kategorii jest z pewnością turystyka górska. Chodzi tutaj przede wszystkim o wyjazdy rekreacyjne, które odbywa bardzo wielu turystów. Wyjeżdżają oni do ...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010