Portal TurystycznyWieczne miasto

Wśród popularnych miejsc podróżniczych, wysokie miejsce zajmuje Rzym. Jest to przede wszystkim miasto dla wszystkich turystów, którzy uwielbiają zwiedzanie. Można tutaj zobaczyć liczne, tajemnicze zabytki, które często owiane są licznymi legendami i nietypowymi historiami magnackich rodów. W samym Rzymie znajduje się także wiele obiektów sakralnych z różnych epok, które sprawiają, że człowiek czuje się wręcz osaczony przez sztukę i architekturę. Można tutaj spotkać zarówno kościoły, klasztory, czy katedry, jak także zabytkowe budynki użyteczności publicznej. Nie sposób pominąć, że Rzym, to kolebka cywilizacji, która rozwinęła się potem w Europie i na całym świecie. To starożytni Rzymianie wymyślili takie budynki, jak: Koloseum, czy łuk triumfalny. Takie wynalazki doprowadziły do powstania wielu współczesnych budynków architektonicznych, które cieszą oko wielu turystów na całym świecie. Nie można także zapomnieć o wspaniałym widoku, jaki rozciąga się na Rzym z siedmiu wzgórz, otaczających to miasto.

Pozostałe

Plusy podróżowania samolotem

Jednym z najpopularniejszych środków transportu w dzisiejszych czasach jest przede wszystkim samolot. Podróżowanie nim ma bardzo wiele pozytywnych stron, ponieważ jest przede wszystkim szybkie, a po drugie – wygodne. Powstanie pierwszych maszyn latających było wielką niewiadomą, ponieważ zastanawiano się nad ich bezpie...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010