Portal TurystycznyWieczne miasto

Branża turystyczna czerpie bardzo duże zyski ze strony osób, które są nastawione na zwiedzanie różnorodnych zabytków. Miastem, które przoduje w rankingu miast najbardziej atrakcyjnych pod tym względem, przoduje z pewnością Rzym. Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, miasto to jest przede wszystkim stolicą współczesnego katolicyzmu. Nie można zapomnieć, że w Rzymie większość zabytków, to dzieła architektury, lub sztuki sakralnej. Istotnym punktem jest także to, że w samym sercu Rzymu znajduje się Państwo Kościelne, czyli Watykan, które jest zabytkiem samo w sobie. Nie można także zapomnieć, że Rzym to kolebka cywilizacji europejskiej. Możemy tutaj znaleźć ciekawe obiekty architektoniczne z czasów starożytnych, takie jak: Koloseum, cyrki, amfiteatry. Swoim pięknem urzekają także łuki triumfalne oraz wspaniałe place z fontannami. Wieczne miasto jest także bardzo malownicze. Jego usytuowanie na kilku wzgórzach pozwala domyśleć się, jak wspaniały musi być widok z góry na tętniące życiem miasto.

Pozostałe

Mapy i atlasy

Jednym ze sposobów uprawiania turystyki są wędrówki i wycieczki, które bardzo często urządzają współcześni ludzie. Czasami zdarza się tak, ze wybieramy się w miejsce nieznane i trudno dostępne, dlatego musimy korzystać z pomocy specjalnych książek, które ułatwią nam poruszanie się po świecie przyrody. W tym ce...

 Najlepsze oferty na romantyczny weekend spa Zobacz!

Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010