Portal TurystycznyWycieczki rowerowe

Turystyka to nie tylko podróżowanie samolotem, autokarem czy samochodem. Podróżować można także rowerem, zwiedzając ciekawsze miejsca w naszej okolicy czy w naszym kraju. Obecnie w Polsce mamy wielu miłośników tych pojazdów, turystyka rowerowa więc wciąż się rozwija. Już teraz w wielu polskich miastach mamy specjalnie wytyczone dla rowerów ścieżki rowerowe, dzięki czemu podróżować możemy o wiele bezpieczniej. Co więcej, wiele miast inwestuje także w tworzenie specjalnych szlaków rowerowych, dzięki czemu można zwiedzać najciekawsze miejsca, podróżują właśnie tym pojazdem. Przykładowo nad naszym polskim morzem, już teraz mamy wiele wytyczonych szlaków rowerowych, wiodących przez lasy, mniejsze miejscowości, dzięki czemu możemy zwiedzać wybrzeże Bałtyku również podróżując na rowerze. Podróżowanie na rowerze to połączenie przyjemnego z pożytecznym – zwiedzanie łączymy bowiem z dbaniem o swoje własne zdrowie, o czym wiele osób obecnie zapomina. Warto więc może wyciągnąć swój rower i razem z całą rodziną wybrać się na wycieczkę rowerową, połączoną ze zwiedzaniem swojej okolicy?

Pozostałe

Nad morzem

Jak pokazują najnowsze badania, większość współczesnych turystów decyduje się na spędzenie urlopu w morskich kurortach. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że współczesny człowiek potrzebuje przede wszystkim odpoczynku. Zwyczajne lenistwo nie pozwala mu na spędzanie czasu na górskich wędrówkach, czy jeździe na rowe...Z ostatniej chwili:"Co warto zwiedzić Skandynawie czy Ameryke?"

Istnieje grupa turystów, którzy chętnie udają się w podróż na północ Europy. Na mapie politycznej tego kontynentu widnieją w tym miejscu trzy, wielkie państwa: Norwegia, Szwecja i Finlandia. Jak się okazuje, wielu turystów znajduje tam ukojenie i spokój po męczących trudach pracy i edukacji. Ważne jest przede wszystkim to, że klimat, który tam panuje jest bardzo przyjazny dla osób, które nie cierpią upałów. Wiąże się to z bliskością bieguna polarnego, który przyciąga chłodniejsze powietrze. Nie spotkamy się tam zatem z bardzo wysokimi temperaturami, jak to często ma miejsce w naszym kraju, w porze letniej. Inną kwestią jest wspaniały krajobraz, który można podziwiać w bardzo niewielu krajach na świecie. Wspaniałe, niewysokie wniesienia są rajem dla malarzy, czy fotografów. Nie można także zapomnieć, że Skandynawia, to raj dla wędkarzy. Dzieje się tak z prostej przyczyny: najchętniej łowioną rybą w Norwegii jest, jak wiadomo, łosoś. Pozostałe ryby są wypuszczane do wody i dorastają niezwykłych rozmiarów. Takie gatunki, jak szczupak, które u nas spotykane są coraz rzadziej, występują tam w nadmiernych ilościach. Może się okazać, że turysta, który wróci z wyprawy do Skandynawii, będzie miał się czym pochwalić. Są jednak tacy, którzy wolą nieco inne rejony. Spora grupa turystów, nie wyobraża sobie innych wakacji czy urlopu niż spędzania tego czasu za oceanem. Ameryka to cel wielu marzeń oraz niespełnionych obietnic. Nie ma co ukrywać, że dopiero niedawno upowszechniono połączenia lotnicze do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nasi dziadkowie nie mogli podróżować tam swobodnie, bez bardzo długich formalności i załatwiania licznych zezwoleń. Dzisiaj sprawa ma się o wiele lepiej, a cała procedura jest znacznie uproszczona. Nie możemy jednak zapomnieć, że podróż do Ameryki jest bardzo kosztowna. Dlatego właśnie wielu ludzi latami zbiera na taką wycieczkę, aby potem móc się pochwalić swoimi zdolnościami i odwiedzinami takiego wielkiego kraju. Nie da się ukryć, że większość turystów odwiedza Amerykę Północną, głównie USA. Nie można także zaprzeczyć, że w tym miejscu jest co podziwiać. Są to przede wszystkim ogromne metropolie, które wręcz przerażają swoją wielkością i rozmachem. Niejeden turysta pragnie obejrzeć panoramę Manhattanu z jakiegoś punktu widokowego, lub odbyć wycieczkę statkiem po zatoce.

Copyright @ 2010